استیم فارسی اخطار وزارت ارتباطات به سامسونگ: نمی‌خواهیم فقط مصرف کننده شما باشیم! - دنیای فناوری - برخط

رضا باقرزاده - دوشنبه - ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - 15:40

نصرالله جهانگرد: ۴۰ میلیون گوشی هوشمند جدید به ارزش حدود ۱۵ میلیارد دلار لازم داریم که از این فرصت می‌توانیم برای اشتغال استفاده کنیم.

معاون وزیر ارتباطات گفت: با توجه به اعطای مجوز نسل ۳ موبایل، بازار ایران به ۴۰ میلیون گوشی هوشمند جدید نیاز دارد که مبلغی حدود ۱۵ میلیارد دلار هزینه ارزی دارد. به سامسونگ اعلام کرده‌ایم با ادامه روند خریدار صرف مخالفیم.

 در ادامه با ما باشید.  نصرالله جهانگرد در رویداد هفته فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی‌زبانان اظهار داشت: با توجه به واگذاری مجوز نسل ۳ و ۴ موبایل، ۴۰ میلیون گوشی هوشمند جدید در بازار موبایل ایران نیاز است.

رئیس سازمان فناوری ارتباطات ایران افزود: ارزش ارزی این تعداد گوشی حدود ۱۵ تا ۱۶ میلیارد دلار است که از این فرصت می‌توانیم برای ایجاد شغل و اشتغال استفاده کنیم.

وی گفت: هر یک از اپراتورهای تلفن همراه برای ایجاد زیرساخت و توسعه روستایی باید حدود ۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کنند که با توجه به اینکه ایران بزرگ‌ترین بازار حوزه خاورمیانه است اپراتورها را ملزم کرده‌ایم که باید برای خود شریک ایرانی انتخاب کنند.

وی ادامه داد: همچنین درباره بازار موبایل نیز اخیرا وزارت ارتباطات به سامسونگ اعلام کرده که با ادامه روند به عنوان فروشنده صرف مخالفیم و باید به زودی تکلیف خود را در این باره با ایران روشن کند تا در زمینه تولید گوشی نیز در ایران فعالیت داشته باشد و ایجاد اشتغال کند.
 
منبع: ITNA

دیدگاه (1)
زمان ثبت : دوشنبه 10 شهریور 1393 ساعت 16:16 [لینک نظر]
نویسنده : admin
وب/وبلاگ : http://pam-tr.blogsky.com
امتیاز : 0 0
سلام دوست عزیز اومدم دعوتت کنم به وبلاگم یه دوری توش بزنی اگه مطالبش مورد پسندد بود نظر بده خیلی مطالب جالب گذاشتم ارزش اومدن داره اگه خواستی تبادل لینک هم می کنیم
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.

ابزار هدایت به بالای صفحه

برخط