استیم فارسی هواپیماهای درحال پرواز هم هک می‌شوند - دنیای فناوری - برخط

رضا باقرزاده - سه شنبه - ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - 14:22

سانتامارتا بر اساس مطالعاتی که در ماه آپریل از سال جاری میلادی انجام داده بود اعلام کرد که در نرم‌افزارهای مرکزی هواپیماها نقاط آسیب‌پذیر فراوانی کشف کرده است.

یکی از کارشناسان امنیتی هشدار داد که هواپیماهای مسافربری می‌توانند از طریق دستگاه‌های الکترونیکی سرگرمی موجود در آنها یا سیستم Wi-Fi داخلی هک شوند و کنترل هواپیمای درحال پرواز در اختیار هکرها قرار بگیرد.
در ادامه با ما باشید.
  
 "روبن سانتامارتا"(Ruben Santamarta) توضیح داد که سیستم‌های ارتباطات ماهواره‌ای در بسیاری از هواپیماهای تجاری مسافربری به صورت کاملا باز فعالیت می‌کند و این می‌تواند امکان هک شدن آنها را فراهم کند.

او طی سخنرانی خود در کنفرانس Black Hat که این هفته در لاس‌وگاس آمریکا برگزار شده بود اظهار داشت که باز بودن سیستم ارتباطات ماهواره‌ای هواپیماها مهم‌ترین عاملی است که می‌تواند امکان نفوذ هکرها به آن‌ها را فراهم کند.

سانتامارتا بر اساس مطالعاتی که در ماه آپریل از سال جاری میلادی انجام داده بود اعلام کرد که در نرم‌افزارهای مرکزی هواپیماها نقاط آسیب‌پذیر فراوانی کشف کرده است که می‌توانند بسیار خطرناک باشند. 

او گفت که سیستم ارتباطی اصلی هواپیما غالبا در شرکت‌های Cobham، Harris Corp،‌ Echostar، Iridium Communications و Japan Radio ساخته می‌شود که بررسی‌ها نشان داده است پلتفورم‌های ساخته شده در این مراکز آسیب‌پذیری‌های فراوانی دارند.

به گفته سانتامارتا، این سیستم‌ها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که روی انواع دستگاه‌های هوانوردی مورد استفاده قرار می‌گیرند و به همین خاطر هکرها پس از ورود به آن‌ها می‌توانند خسارات جبران‌ناپذیری را برجا بگذارند.
دیدگاه (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.

ابزار هدایت به بالای صفحه

برخط